TrustRank – wpływ na pozycjonowanie
Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto jest odpowiedzialny za oddzielanie sieciowego spamu od merytorycznych witryn? Kto stoi na straży wartościowych treści? Google jest przecież w stanie niczym sito przesiać tysiące artykułów, aby znaleźć te najbardziej wartościowe i trafne. Może spotkałeś się już z Page Rank – czyli algorytmem oceniającym jakość strony internetowej. Do jego świty dołączył kolejny algorytm – TrustRank. Co to jest i jaki wpływ ma na pozycjonowanie Twojej strony, dowiesz się z naszego artykułu.
TrustRank – definicja
Historia TrustRank rozpoczęła się na Uniwersytecie Stanforda w 2004 roku. Powstał jako pewnego rodzaju uzupełnienie funkcjonującego od dawna Page Rank. Stało się tak dzięki współpracy Jana Pedersena z Yahoo oraz Zoltana Gyongyiego i Hectora Garcii – Moliny z Uniwersytetu Stanforda.
TruskRank to algorytm, którego celem jest ocena jakości treści na stronie. Weryfikuje, czy tematyka strony odnosi się do zapytania. Nazwa nie jest więc bezzasadna. „Trust”, czyli zaufanie, jakim zostaje obdarzona Twoja witryna.
TrustRank – czy zaufanie przekłada się na pozycjonowanie?
Jednym z niezwykle istotnych czynników wpływających na pozycjonowanie jest wartościowość, unikatowość treści. Tekst ma odpowiadać na potrzeby użytkownika. Czy nie te elementy ma analizować TrustRank? Jeżeli na Twojej stronie znajdują się merytoryczne treści podparte dodatkowo solidnym linkowaniem, to jesteś na bardzo dobrej drodze do najwyższych pozycji w wyszukiwarce.
Chcesz dowiedzieć się, jakie warunki artykuł musi spełniać, aby został uznany za merytoryczny? Sprawdź na blogu Copy-SEO!
Co możesz zrobić, aby budzić zaufanie?
Algorytm TrustRank bierze pod uwagę wiele czynników podczas oceniania, czy daną treść zaliczyć do spamu, czy wysokiej jakości tekstów. Na ich podstawie opracowuje ocenę, która jest wyrażona punktowo. Co jest istotne podczas ustalania TR strony? Poznajmy uproszczoną drogę do wysokiej pozycji w rankingu zaufania.
Optymalizacja elementów zamieszczonych na stronie
Doskonałym uzupełnieniem unikatowych, użytecznych dla internauty treści są linki. Linki wychodzące powinny prowadzić do znanych i lubianych merytorycznych stron, oczywiście pokrewnych tematycznie. Warto również zadbać o linki przychodzące. Jeżeli chcesz budzić zaufanie, to muszą one pochodzić z serwisów wartościowych. Ważne jest też to, aby linki były bezpośrednio wplecione w treść – dzięki temu będą lepiej ocenione.
Nie zapomnij o umieszczeniu wymaganych informacji. Chodzi o pliki cookies, ustawienia prywatności i warunki użytkowania strony. Dzięki spełnieniu też wymogów użytkownik wie, że może bezpiecznie korzystać z Twojej witryny.
Zamieszczając artykuły, nie udawaj, że są one pisane z głowy. Solidnie przygotowana i zamieszczona bibliografia – czyli lista źródeł również wpływa na stopień zaufania, jakim obdarzy Cię czytelnik i algorytmy wyszukiwania.
Budowanie wizerunku marki
Na wizerunek marki, której się ufa, wpływa wiele czynników. Zacznijmy od nazwy – zadbaj, aby była krótka, ale i rzeczowa. Użytkownik chce Cię poznać. Niezbędna jest więc podstrona „o nas”, w której zamieścisz szczegóły dotyczące tego, czym się zajmujesz. Niezwykłą moc w budowaniu marki mają obecnie media społecznościowe. Zaistniej na Facebooku, Twitterze, czy Linkedln. Dzięki nim nie tylko dotrzesz do szerokiego grona odbiorców, ale również zbudujesz zaufanie do swojej marki.
Jak tworzyć dobre teksty na Facebooka? Sprawdź tutaj: https://pisanietekstu.pl/wpisy-na-facebooka/
Historia strony
Im strona istnieje dłużej, tym Google obdarza ja większym zaufaniem. Dobrą inwestycją będzie więc zarejestrowanie domeny na dłuższy okres. Przypilnuj też, aby informacje o domenie były publiczne, dzięki temu będzie je można poddać analizie.
TrustRank – podsumowanie
Nie będziemy Cię oszukiwali, że istnieje magiczny sposób na idealne dopasowanie witryny do wymagań algorytmów. Jednak dzięki tym kilku prostym zabiegom przedstawionym w naszej „drodze do wysokiej pozycji w rankingu zaufania” możesz poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach. Zbuduj wizerunek marki, której można zaufać i bądź widoczny w sieci.
No Comment